Do czego służą kamery 360 stopni
Kamery 360 stopni są obecnie coraz bardziej dostępne, ich ceny spadają, przez co coraz częściej wykorzystywane są przez amatorów, fotografów, którzy przykładowo chcą zrobić zdjęcia krajobrazów.
Wrażenia, jakie daje kamera 360, znacznie różnią się od tego, co oferują kamery sportowe, drony, czy nawet kamery z obiektywami szerokokątnymi. Używając kamery sferycznej, będziemy mieli możliwość uchwycenia szerszego kadru. Dlatego też tego rodzaju kamery sprawdzają się w małych pomieszczeniach, możemy za ich pomocą wykonać zdjęcia naszego domu czy też mieszkania.
Kamery 360 stopni mają szerokie zastosowania
Obecnie następuje miniaturyzacja różnego rodzaju urządzeń elektronicznych, dzięki temu zyskujemy wiele nowych możliwości. Wiele dzisiejszych aparatów i kamer jest małych i lekkich, więc są wygodne i mobilne. To idealne rozwiązanie na wakacje, ponieważ znajdziemy wiele wersji które posiadają jeden obiektyw i są kompaktowe. Dobrym pomysłem będzie wykorzystanie kamery 360 ze smartfonem, gdzie podłączamy ją przez złącze USB, jako nakładkę na tylni panel.
Podobnie jak większość kamer sportowych i najnowsze modele lustrzanek cyfrowych i aparatów bezlusterkowych, kamery 360 łatwo łączą się ze smartfonami przez Wi-Fi lub Bluetooth. Dzięki temu przesyłanie, edycja i przetwarzanie jest coraz łatwiejsze. Dzięki temu będziemy mogli także szybko umieszczać nasze nagrania w mediach społecznościowych. Oczywiście są to także rozwiązania, które są praktycznie bezobsługowe. W tym przypadku może być również wykorzystana wirtualna rzeczywistość, która nie jest tak naprawdę nową technologią. W tym przypadku okulary VR mogą służyć nie tylko do gier, ale także przykładowo do szkolenia pilotów.
Obecnie coraz więcej sklepów oferuje tego rodzaju kamery, dobrym przykładem jest sklep insta360.com.pl/pl/10-kamery. Możemy nabyć kamerę o wielkości zwykłej kamery sportowej, lub też bardziej profesjonalne kamery kuliste, które wykorzystują wiele obiektywów. Wówczas obraz nagrywany jest na wielu ścieżkach, a następnie łączony. Obecnie łącznie obrazu odbywa się automatycznie, dzięki czemu obraz jest gotowy zaraz po nagraniu.